Milióny obrázkov pre vaše projekty. Vyhľadávač stock fotografií, ilustrácií, vektorovej a počítačovej grafiky.

Info centrum: Vyberte si kategóriu
StockPhotos.sk > Info centrum > Informácie o projekte
Článok aktualizovaný: 23. mája 2011
Informácie o projekte StockPhotos.sk
Úvodné upozornenia:
1.: Všetky náhľady obrázkov obsiahnuté vo vyhľadávači StockPhotos.sk sú chránené autorským zákonom a pochádzajú z externého on-line zdroja.

2.: Všetky náhľady obrázkov dostupné vo vyhľadávači StockPhotos.sk sú zobrazované so súhlasom zdrojovej fotobanky, ktorá je priamym miestom ich pôvodu.

3.: Akékoľvek použitie obrázkov je podmienené ich zakúpením (v prípade komerčných obrázkov), alebo ich stiahnutím (v prípade obrázkov dostupných zdarma) V EXTERNEJ ZDROJOVEJ FOTOBANKE.

4.: PROJEKT STOCKPHOTOS.SK - VYHĽADÁVAČ STOCK FOTOGRAFIÍ, ILUSTRACIÍ, VEKTOROVEJ A RENDEROVANEJ GRAFIKY NEUMOŽŇUJE NÁKUP OBRÁZKOV V ŽIADNEJ FORME.
Podrobný popis projektu StockPhotos.sk:
Katalóg domácich aj zahraničných obrázkov je určený pre všetkých používateľov, ktorí potrebujú rýchlo a pohodlne nájsť legálne obrázky pre svoje projekty. V denne aktualizovanej databáze je možné pri vyhľadávaní používať kľúčové slová, vyhľadávať podľa autora, či surfovať v katalógu. Okrem anglického vyhľadávania je samozrejmosťou aj vyhľadávanie v slovenskom jazyku, ktoré je spojené s orientačným prekladom názvov, popisov a kľúčových slov obrázkov.

Tematické kategórie obsiahnuté v katalógu sú naplnené najžiadanejšími obrázkami vhodnými pre najrozmanitejšie druhy projektov. Je to starostlivo triedený výber maximálne 4000 obrázkov v každej kategórii, ktoré sú často vybrané z mnohých miliónov, tak aby bolo zabezpečené čo najväčšie pohodlie pri hľadaní vhodného obrázku.

Obrázky zalistované v katalógu sú použiteľné pre vizuálne a grafické projekty rozmanitých druhov. Špeciálny dôraz je kladený na použitie obrázkov pre web design. Hlavičky stránok, tlačítka, ikonky, či ilustračné fotografie dodajú web stránke ten správny šmrnc a profesionálny vzhľad. Web design je však len zlomkom možností využitia obrázkov, ktoré pokračuje v podobe reklamných letákov, plagátov, brožúrok, CD obalov, ilustrácií kníh, prezentácií, magazínov, novín, či osobných blogov alebo školských projektov.

Samostatnú kapitolu reprezentujú tisícky obrázkov zdarma. Často sú tvorené kvalitnými a komerčne použiteľnými obrázkami, ktoré však boli postupom času zdrojovou agentúrou uvoľnené na bezplatné stiahnutie.

PO VÝBERE JE MOŽNÉ PREJSŤ DO ZDROJOVEJ AGENTÚRY KDE JE OBRÁZOK K DISPOZÍCII. SAMOZREJME VŽDY JE VŠAK NUTNÉ SI TAM POZORNE PREČÍTAŤ AKTUÁLNE LICENČNÉ PODMIENKY VSTAHUJÚCE SA KU KONKRÉTNEMU OBRÁZKU A UISTIŤ SA TAK O MOŽNOSTIACH JEHO LEGÁLNEHO POUŽITIA.

AKÉKOĽVEK PRIAME POUŽÍVANIE NÁHĽADOVÝCH OBRÁZKOV OBSIAHNUTÝCH A ZOBRAZOVANÝCH NA STRÁNKACH PROJEKTU STOCKPHOTOS.SK JE NEPRÍPUSTNÉ!